Testy
 
lupa
SZUKAJ
strzalka
 
 
lupa
 
Wyprawa w Kaukaz ”z dzieckiem w plecaku”
Wyprawa w Kaukaz ”z dzieckiem w plecaku”
Od wielu lat używamy namiotów Marabuta. Otrzymany przez Państwa model jest niemalże stworzony do naszych potrzeb. W porównaniu z modelem wcześniejszym jest przestronniejszy i wraz z rosnącym synem nie mamy problemów z pomieszczeniem się we troje. Na dodatek w namiocie poza nasza trójką (dwoje dorosłych i dziecko lat 9) mieściły się dwa plecaki wyprawowe (90 litrów i 60 litrów).
Namiot Komodo Plus rozbijaliśmy zarówno w warunkach górskich jak i nizinnych (Jezioro Sewan, Morze Kaspijskie i Czarne). Wszędzie spełniał stawiane przed nim wymagania zarówno podczas ciepłych nocy (ok. 30 st. C) jak i podczas ulewnych burz i porywistych wiatrów. W pierwszym tygodniu podczas noclegu w górach Abchazji staliśmy się ofiarami próby kradzieży - niestety namiot został uszkodzony - dwa cięcia w przedsionku i przecięte obie siatki namiotu (wejście). Po samodzielnej reperacji w Gruzji, namiot poza utratą oryginalnych parametrów spisał się świetnie.


Konrad Tulej


Nasi Testerzy
 
Alpinistka, skialpinistka, zawodniczka w rajdach przygodowych. Na swym koncie ma m.in. wejście na ośmiotysięczny Gasherbrum II oraz skrajnie niebezpieczny siedmiotysięcznik - Pik Pabiedy (pierwsze polskie wejście kobiece).
 
Marek Żołądek - podróżnik, alpinista. Uczestnik oraz współorganizator wypraw wspinaczkowo – naukowych na 6 kontynentach m. in. w Himalaje, Andy, góry Alaski, Afryki, Europy, Kaukazu, Góry Skaliste, Ziemię Ognistą oraz Australię. 
 
Autor przejść w górach Alaski, Azji, Yosemitach, Alpach, Tatrach, Karkonoszach. Instruktor wspinaczki i ratownik TOPR.

 
Michał Apollo, podróżnik, wspinacz i alpinista. Organizator i uczestnik wyjazdów w różne rejony świata, wliczając Himalaje, Andy, Alpy Południowe, Kaukaz, Wielkie Góry Wododziałowe, Góry Alaski, Europy, Masyw Kilimandżaro, Góry Przylądkowe oraz Góry Skaliste.
 
 
Jako pierwsi Polacy przeszli liczący 1700 km "Wielki Szlak Himalajski".