Akcesoria do namiotów

Płachta namiotowa pod namiot Arco / Arco Red Line
Cena 160 zł
Płachta namiotowa pod namiot Baltoro / Baltoro Red Line
Cena 135 zł
Płachta namiotowa pod namiot Khumbu
Cena 105 zł
Płachta namiotowa pod namiot Ladakh
Cena 160 zł
Płachta namiotowa pod namiot Mayo Red Line
Cena 69 zł

Dodatkowe akcesoria do namiotów Marabut

Namioty Marabut znane są z wysokiej jakości materiałów użytych do produkcji i trwałej konstrukcji. Choć testowane są w najtrudniejszych warunkach, mogą ulec uszkodzeniu podczas wyprawy. Dlatego w naszym asortymencie znalazły się akcesoria, które umożliwią samodzielną naprawę jeszcze w czasie ekspedycji i dalsze użytkowanie produktów. Wpłyną też na większą wygodę podczas korzystania z namiotów.
 

Płachty biwakowe pod namiot – większy komfort wypoczynku.

Sięgając po lekkie namioty wyprawowe, możemy dodatkowo wyposażyć je w trwałe płachty biwakowe. Wykonane są z tkaniny polietylenowej, która jest wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne i odporna na przemakanie. Można ułożyć ja pod podłogą namiotu dla zwiększenia szczelności. Płachta namiotowa sprawdzi się tez w namiotach rozbijanych na nierównym i twardym podłożu. Stanie się wówczas dodatkową amortyzacją i poprawi komfort wypoczynku.

Podłoga do namiotu najczęściej wymagana jest przy ultralekkich konstrukcjach. Takie namioty dwuosobowe i ekspedycyjne wykonywane są z nylonu, który nie daje takiej ochrony przed zimnem i wilgocią, jak plandeka pod namiot z polietylenu. Większość plandek wykonywana jest w wymiarach dostosowanych do rozmiaru konkretnego modelu namiotu. Można wybrać plandekę kupując spore namioty rodzinne, jak i małe namioty jednoosobowe.
 

Czy warto sięgać po zestaw naprawczy do namiotu?

Akcesoria do namiotów Marabut stanowi także zestaw naprawczy do namiotu. Znajdują się w nim między innymi rurki naprawcze do stelaży. Te elementy o odpowiedniej średnicy nakłada się w miejscu pęknięcia konstrukcji i zabezpiecza taśmą klejącą przed przemieszczaniem się. Dzięki temu namiot nadal pozostaje funkcjonalny do końca trwania wyprawy. Inne zestawy mogą zawierać linki odciągowe, czy gotowe pałąki. Zestawy naprawcze nie zajmują wiele miejsca i są lekkie. Dają nam natomiast spory komfort zwłaszcza przy wymagających wyprawach. Jeżeli uszkodzeniu ulegnie płachta namiotu, pomoże nam taśma naprawcza do namiotu. Przeznaczona jest do zabezpieczania pęknięcia przed dalszym rozerwaniem i przemakaniem.
 

Naprawa namiotu po powrocie

Zgromadzone tu akcesoria pomogą nam poradzić sobie z uszkodzeniami podczas podróży. Kiedy już bezpiecznie powrócimy do domu, możemy oddać namiot do profesjonalnego serwisu. Większość modeli objęta jest kilkuletnią gwarancją, dzięki czemu wszystkie usterki naprawiane są na koszt producenta. Po upływie okresu gwarancyjnego albo wystąpieniu usterki nieprzewidzianej do naprawy w tym systemie możemy liczyć na naprawę pogwarancyjną. W naszym warsztacie wymienimy wszystkie zamki oraz zabezpieczymy pęknięcia w podłodze i poszyciu namiotów.


POBIERZ KATALOG