Namioty biwakowe

Po co dźwigać za dużo? Ten namiot prawie nic nie waży!
Cena 1 465 zł
przedsionek nigdy nie jest za mały
Cena 1 530 zł
namiot niezniszczalny
Cena 1 240 zł
namiot niezniszczalny - wersja aluminium
Cena 1 410 zł
bierz rodzinę i ruszaj w trasę!
Cena 1 830 zł
znajdziesz większe iglo?
Cena 2 040 zł
duże i lżejsze iglo
Cena 2 145 zł
namiot - twardziel
Cena 999 zł
namiot - twardziel
Cena 1 120 zł
Namiot dla tych, którzy cenią sobie wygodę podczas biwaku.
Cena 1 570 zł
Jadąc w tropikalne rejony świata - nie możesz zapomnieć o moskitierze.
Cena 495 zł
Gdy namiot to zbyt wielki ciężar...
Cena 335 zł
Proste rozwiązanie dla miłośników surwiwalu
Cena 470 zł

Namioty turystyczne Marabut

Planując wakacje na polu namiotowym albo obóz pieszy, warto sięgnąć po dobrej jakości namiot turystyczny Marabut. Dzięki rygorystycznym testom w najcięższych warunkach atmosferycznych i wyciąganiu wniosków z wad prototypów wiemy w jaki sposób tworzyć wysokiej jakości namioty biwakowe i turystyczne. Stawiając na wyroby Marabut, wybierasz jakość i bezpieczeństwo nawet w trudnym terenie.Najważniejsze cechy namiotu turystycznego

Wielogodzinna piesza podróż niewątpliwie jest przyczyną sporego zmęczenia, dlatego jedną z najważniejszych cech, jaką powinny charakteryzować się namioty turystyczne, jest łatwe rozkładanie. Aluminiowa konstrukcja w produktach Marabut jest lekka, a montaż poszczególnych elementów odbywa się intuicyjnie. Dzięki temu namiot kempingowy będzie wzniesiony w ciągu kilku minut nawet przy dużym zmęczeniu podróżników.

Podczas pieszych wypraw ważny jest także ciężar. Każdy kilogram namiotu trekkingowego wydaje się cięższy wraz z długością trasy. Dlatego zadbaliśmy o to, aby materiały wykorzystywane do produkcji namiotów miały możliwie najmniejszą wagę. Jednocześnie konstrukcja będzie trwała stabilna, a tkanina wytrzyma silne podmuchy wiatru i intensywne opady deszczu.

Namioty rodzinne, w odróżnieniu od specjalistycznych namiotów ekspedycyjnych, są także bardzo przestronne i stosunkowo wysokie. Wpływa to na komfort wypoczynku w takim schronieniu, a także daje możliwość awaryjnego przenocowania dodatkowej osoby. Z łatwością można wewnątrz schować plecaki i inny sprzęt, który zabierzemy ze sobą na wyprawę.

 

Jaki namiot turystyczny wybrać?

Wybór namiotu turystycznego zawsze stanowi spory problem. Najważniejszym zadaniem jest określenie potrzeb, jakie dany przedmiot ma zaspokoić. W pierwszej kolejności określamy ilość osób, która będzie przebywała w namiocie. Jeśli wybieramy się na wyprawę w grupie przyjaciół, lepiej sięgnąć po namioty mniejsze, zapewniające większą prywatność i komfort. W przypadku podróżowania z dziećmi warto postawić na czteroosobowy namiot rodzinny. Dzięki temu dzieci znajdą się pod stałą kontrolą rodziców.

Przestronne rodzinne namioty pozwalają też na przechowywanie większej ilości bagażu. Duże namioty wyposażone są dodatkowo w kieszenie i schowki, które ułatwiają utrzymanie porządku w pomieszczeniu i przechowywanie najważniejszych przedmiotów w zasięgu ręki. Najczęściej są też podzielone na strefę sypialną i przedsionek, który może służyć do przechowywania bagaży albo gotowania posiłków.

Namioty kempingowe nie są jedynymi elementami w tej kategorii. Można znaleźć tu także moskitiery, które stanowią dodatkową ochronę przed owadami. W przypadku odpoczynku na łonie natury albo w razie potrzeby zapewnienia dodatkowej osłony można sprawdzić płachtę biwakową. Odpowiednie zamocowanie tego przedmiotu osłoni przed podmuchami wiatru i słońcem. Może sprawdzić się nawet w czasie dłuższego spaceru albo weekendowej wyprawy nad rzekę.POBIERZ KATALOG