NAMIOTY ZIMOWE, NAMIOT NA ZIMĘ, NAMIOT NA LÓD

Lekki, trójpałąkowy namiot ekspedycyjny i trekkingowy. Przeznaczony dla 2-3 osób.
Cena 2 100 zł
Dobra propozycja zarówno na turystyczne wyjazdy jak i ambitne górskie wyprawy.
Cena 1 900 zł
Wersja namiotu Arco uzbrojonego w fartuchy przeciwśnieżne.
Cena 1 740 zł
Wygodny namiot do zastosowań trekkingowych i ekspedycyjnych.
Cena 1 560 zł
Wersja namiotu Baltoro z doszytymi fartuchami przeciwśnieżnymi.
Cena 1 540 zł
Dobra propozycja zarówno na turystyczne wyjazdy jak i ambitne górskie wyprawy.
Cena 1 370 zł
Namiot bazowy - sprawdzony podczas wielu wypraw.
Cena 1 630 zł
Ekspedycyjna "dwójka" o aerodynamicznym kształcie.
Cena 1 640 zł
Klasyka namiotu ekspedycyjnego.
Cena 1 420 zł
Wygodny namiot do zastosowań trekkingowych i ekspedycyjnych
Cena 1 790 zł
Namiot dla osób poszukujących bardzo przestronnej, dużej „dwójki” do celów ekspedycyjnych i trekkingowych.
Cena 1 820 zł

Namioty zimowe Marabut

Tylko odpowiednie i profesjonalne przygotowanie do wyprawy gwarantuje jej sukces. Szukając namiotów, które sprawdzą się w trudnych zimowych warunkach, warto zwrócić uwagę w stronę polskiej firmy Marabut. Wykonywane przez nas namioty, zanim trafią do sprzedaży, są testowane w najtrudniejszych warunkach. Dostępne tu namioty na zimę przeszły testy wśród himalajskich szczytów. Właśnie to sprawia, że z czystym sumieniem możemy polecić je naszym klientom.
 

Jaki namiot zimowy wybrać?

Wyprawy zimowe należą do najtrudniejszych. Niska temperatura i opady śniegu często połączone są z silnymi powiewami wiatru. W związku z tym wybierając namioty zimowe, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na ich jakość. Co więcej, tego typu namioty mogą być wykorzystywane także w czasie letnich podróży. Przelotne opady śniegu w lecie w wysokich partiach gór nie są odosobnionym przypadkiem. Zimowe wyposażenie pozwoli nam bez trudu wyjść z opresji. Zanim wybierzemy namiot zimowy, warto w przybliżeniu określić jakie warunki przewidujemy na miejscu. Do ciężkich i trudnych zimowych wypraw warto wyposażyć się w namioty najwyższej jakości. Powinny być wykonane z materiałów pokrytych z obu stron silikonem i nieprzemakalnych. Jeśli obawiamy się przypadkowych opadów śniegu podczas letnich lub jesiennych wypraw, wystarczą modele wodoodporne z fartuchami śnieżnymi lub osłonami przeciwwiatrowymi. Warto zwrócić uwagę, czy nasz namiot zimowy z zewnątrz wyposażony jest w odblaski. Dzięki nim będzie widoczny nawet w nocy i przysypany śniegiem.
 

Jakie cechy powinien mieć namiot na zimę?

Najważniejszym elementem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę, kupując namiot na lód i śnieg, są osłony śniegowe. Właściwie ułożone zapobiegają podwiewaniu tropiku. Dzięki temu lodowate powietrze i śnieg nie dostaną się do części sypialnej. Odpowiednio dobrana tkanina poliamidowa zapewni dodatkową przyczepność nawet do gładkiego podłoża. Jest także wodoszczelna, co sprawdzi się podczas topnienia śniegu.


Przygotowywanie posiłków i przechowywanie bagażu w warunkach zimowych jest bardzo trudne. Właśnie dla ułatwienia tych zadań namiot na zimę powinien być wyposażony w absydę. Taka zasłona zatrzyma silne powiewy wiatru i nie dopuści do zgaszenia płomienia palnika. Zapobiegnie też przysypaniu plecaków śniegiem. Absyda może mieć różną wielkość i kształt w zależności od naszych potrzeb i przewidywanych warunków.

Podróż po zaśnieżonych i zlodowaciałych terenach jest niezwykle uciążliwa i wymagająca. Dlatego warto wyeliminować każdy zbędny kilogram wyposażenia. Wybierając namioty na zimę, dobrze jest wziąć pod uwagę ich ciężar. Aluminiowe konstrukcje mają podobną wytrzymałość do stalowych, jednak ich mniejsza waga może się okazać zbawienna w ekstremalnych sytuacjach.


POBIERZ KATALOG