NAMIOTY JEDNOOSOBOWE, LEKKI NAMIOT 1 OSOBOWY

Po co dźwigać za dużo? Ten namiot prawie nic nie waży!
Cena 1 465 zł
Dobra propozycja zarówno na turystyczne wyjazdy jak i ambitne górskie wyprawy.
Cena 1 900 zł
namiot - twardziel
Cena 999 zł
namiot - twardziel
Cena 1 120 zł
Wersja namiotu Baltoro z doszytymi fartuchami przeciwśnieżnymi.
Cena 1 540 zł
Dobra propozycja zarówno na turystyczne wyjazdy jak i ambitne górskie wyprawy.
Cena 1 370 zł
Ekspedycyjna "dwójka" o aerodynamicznym kształcie.
Cena 1 640 zł
Klasyka namiotu ekspedycyjnego.
Cena 1 420 zł
Wygodny namiot do zastosowań trekkingowych i ekspedycyjnych
Cena 1 790 zł
Jadąc w tropikalne rejony świata - nie możesz zapomnieć o moskitierze.
Cena 495 zł
Gdy namiot to zbyt wielki ciężar...
Cena 335 zł
Proste rozwiązanie dla miłośników surwiwalu
Cena 470 zł

Marabut - namioty jednoosobowe

Dobrej jakości namiot może zapewnić bezpieczeństwo nawet w bardzo trudnych warunkach. Miłośnicy surwiwalu i samotnych wypraw wiedzą o tym najlepiej, ponieważ często podczas ekspedycji mogą liczyć jedynie na swój sprzęt. Dlatego sięgając po namioty jednoosobowe, warto sprawdzić ofertę Marabut, polskiego producenta, który swoje produkty testuje w himalajskich warunkach.
 

Jak wybrać namiot 1 osobowy?

Zanim zdecydujemy się na konkretny model i sięgniemy po namioty 1 osobowe, warto zastanowić się, czego tak na prawdę potrzebujemy. Określenie warunków, jakie panują w miejscu naszej wyprawy, powinno być pierwszym krokiem. Namioty używane głównie w lecie i wykorzystywane okazjonalnie, nie muszą być szczególnie odporne na wiatr i śnieg. Ich topik musi być natomiast wodoszczelny, żeby zapewnić komfort wypoczynku wewnątrz. W taki solidny rodzaj tkaniny często wyposażane są namioty rodzinne.

Dla osób, które wybierają się w miejsca, gdzie warunki będą znacznie bardziej surowe, polecany jest jednoosobowy namiot z fartuchami śnieżnymi. Te elementy zabezpieczą wnętrze namiotu przed podwiewaniem i pomogą zachować wewnątrz ciepło. W terenach, gdzie spodziewamy się sporej wilgotności, warto zwrócić uwagę na ultralekki namiot 1 osobowy wykonany z nylonu, pokrytego obustronnie silikonem. Taka powłoka zachowuje szczelność nawet przy silnych opadach deszczu. Jednocześnie waży bardzo niewiele, co będzie ważne przy wyczerpujących podróżach.
 

Dobry namiot 1 osobowy – cechy

Bez względu na rodzaj topiku, ważna jest waga całej konstrukcji. Namiot jednoosobowy lekki będzie nie tylko łatwy w czasie przenoszenia, ale także przy rozkładaniu. Nylonowa tkanina to tylko jeden z czynników, mających wpływ na wagę. Innym jest konstrukcja wykonana z włókna szklanego. Ten materiał jest lekki i bardzo elastyczny, dlatego nawet w trudnych warunkach konstrukcja pozostanie w całości.

Sięgając po lekki namiot 1 osobowy, warto zwrócić uwagę także na jego rozmiar. Większość produktów Marabut cechują spore rozmiary, co umożliwia nocowanie w komfortowych warunkach. Daje też szansę na przechowanie sprzętu wewnątrz. Dzięki tej przestrzeni, namioty 1 osobowe w warunkach ekspedycyjnych sprawdzają się także jako namioty dwuosobowe. Możliwe jest przenocowanie dwóch osób, jednak warunki wewnątrz mogą okazać się nieco mniej komfortowe.
 

Asortyment namiotów jednoosobowych Marabut

Namioty jednoosobowe Marabut dostępne są w wielu wymiarach i z przeznaczeniem do różnych warunków pogodowych. Można znaleźć tu namioty sprawdzające się na lodzie i śniegu, a także lekkie namioty biwakowe. Na miłośników surwiwalu czeka namiot-poncho, który jednocześnie będzie peleryną. Podczas wiosennych i jesiennych wędrówek przyda się także płachta biwakowa, zabezpieczająca przed wiatrem.


POBIERZ KATALOG