NAMIOTY TREKKINGOWE, LEKKI NAMIOT TREKKINGOWY

Po co dźwigać za dużo? Ten namiot prawie nic nie waży!
Cena 1 350 zł
namiot - twardziel
Cena 1 000 zł
Proste rozwiązanie dla miłośników surwiwalu
Cena 427 zł
przedsionek nigdy nie jest za mały
Cena 1 390 zł
namiot niezniszczalny
Cena 1 120 zł
namiot niezniszczalny - wersja aluminium
Cena 1 280 zł
namiot - twardziel
Cena 885 zł
Harcerze lubią ten namiot. Można go łączyć z innymi namiotami systemu Flex-Tent.
Cena 1 490 zł
Wersja namiotu Arco uzbrojonego w fartuchy przeciwśnieżne.
Cena 1 580 zł
Wygodny namiot do zastosowań trekkingowych i ekspedycyjnych.
Cena 1 420 zł
Wersja namiotu Baltoro z doszytymi fartuchami przeciwśnieżnymi.
Cena 1 400 zł
Dobra propozycja zarówno na turystyczne wyjazdy jak i ambitne górskie wyprawy.
Cena 1 250 zł
Namiot bazowy - sprawdzony podczas wielu wypraw.
Cena 1 480 zł
Ekspedycyjna "dwójka" o aerodynamicznym kształcie.
Cena 1 495 zł
Klasyka namiotu ekspedycyjnego.
Cena 1 290 zł
Wygodny namiot do zastosowań trekkingowych i ekspedycyjnych
Cena 1 630 zł
Namiot dla osób poszukujących bardzo przestronnej, dużej „dwójki” do celów ekspedycyjnych i trekkingowych.
Cena 1 665 zł
Gdy namiot to zbyt wielki ciężar...
Cena 300 zł

Namioty trekkingowe na ekstremalne wyprawy

Wielodniowe wyprawy trekkingowe są sposobem na ucieczkę od miejskiego życia i szansą na relaks. Żeby taka wyprawa rzeczywiście przyniosła wypoczynek, warto zabrać ze sobą dobry namiot trekkingowy. Zgromadzone w tej grupie produkty Marabut to profesjonalne namioty wykonane z wysokiej jakości materiałów. Testowane w ekstremalnych warunkach, zapewnią bezpieczeństwo i wygodę nawet podczas ciężkich wypraw.

 

Najważniejsze cechy namiotów trekkingowych

Wyprawy trekkingowe to najczęściej kilkudniowe marsze po bezdrożach i terenach znajdujących się z dala od cywilizacji. Wszystkie niezbędne przedmioty i sprzęt uczestnicy noszą ze sobą. W takim wypadku niezwykle istotne jest to, żeby namioty trekkingowe były możliwie najlżejsze. Nie ma tu znaczenia, czy są to namioty zimowe, czy letnie. W Marabut ten efekt uzyskano dzięki zastosowaniu nowoczesnych tkanin do tworzenia tropiku. Dodatkowo lekka konstrukcja nośna namiotu wykonywana jest z włókna szklanego albo jeszcze lżejszego materiału, czyli stopu aluminium.
 
Po kolejnym etapie wędrówki przychodzi pora na rozłożenie schronienia. Każdy trekkingowy namiot w góry z logo Marabut ma bardzo prostą konstrukcję. Do rozłożenia go nie potrzeba fachowej wiedzy. Wystarczy kilka minut, żeby lekki namiot trekkingowy zapewnił właściwe schronienie w trudnych warunkach. Co więcej, także składanie namiotu przebiegnie sprawnie, a odpowiednio ułożone elementy nie zajmą wiele miejsca.

Wyprawy w rejony górskie niosą ze sobą ryzyko zmiennych, a często nawet ekstremalnych warunków atmosferycznych. Trekkingowy namiot wysokogórski powinien być przygotowany na nagłą zmianę pogody. Wśród zgromadzonych w tej grupie produktów można znaleźć namioty o zwiększonej wytrzymałości na opady deszczu, a także przeznaczone do wypraw w tereny zaśnieżone.

 

Ile osób w namiocie trekkingowym?

Charakterystyka wypraw trekkingowych zmusza podróżników do samodzielnego przenoszenia całego sprzętu. W związku z tym trekkingowe namioty górskie to najczęściej namioty jednoosobowe lub dwuosobowe. Mimo lekkich konstrukcji większe namioty byłyby zbyt uciążliwe do transportu. Takie rozwiązanie pozwala także wyprawie dzielić się na mniejsze grupy i dawać jej członkom więcej prywatności.

Najczęściej spotykanym wariantem jest przestronny i wygodny namiot trekkingowy 2 osobowy. Możemy spotkać się także z wersją namiotu 2/3 osobowego. To oznaczenie mówi nam o tym, że namiot przewidziany jest dla dwóch osób, które z powodzeniem zmieszczą wewnątrz także sprzęt. Jednak w warunkach ekspedycyjnych namiot może dać schronienie także trzem podróżnikom, z tym że warunki wewnątrz będą nieco mniej komfortowe. POBIERZ KATALOG