NAMIOTY TREKKINGOWE, LEKKI NAMIOT TREKKINGOWY

Po co dźwigać za dużo? Ten namiot prawie nic nie waży!
Cena 1 465 zł
przedsionek nigdy nie jest za mały
Cena 1 530 zł
namiot niezniszczalny
Cena 1 240 zł
namiot niezniszczalny - wersja aluminium
Cena 1 410 zł
namiot - twardziel
Cena 999 zł
namiot - twardziel
Cena 1 120 zł
Namiot Skaut skonstruowany przez harcerzy i dla harcerzy! Namiot z doszytymi fartuchami przeciwśnieżnymi.
Cena 1 899 zł
Wersja namiotu Arco uzbrojonego w fartuchy przeciwśnieżne.
Cena 1 740 zł
Wygodny namiot do zastosowań trekkingowych i ekspedycyjnych.
Cena 1 560 zł
Wersja namiotu Baltoro z doszytymi fartuchami przeciwśnieżnymi.
Cena 1 540 zł
Dobra propozycja zarówno na turystyczne wyjazdy jak i ambitne górskie wyprawy.
Cena 1 370 zł
Namiot bazowy - sprawdzony podczas wielu wypraw.
Cena 1 630 zł
Ekspedycyjna "dwójka" o aerodynamicznym kształcie.
Cena 1 640 zł
Klasyka namiotu ekspedycyjnego.
Cena 1 420 zł
Wygodny namiot do zastosowań trekkingowych i ekspedycyjnych
Cena 1 790 zł
Namiot dla osób poszukujących bardzo przestronnej, dużej „dwójki” do celów ekspedycyjnych i trekkingowych.
Cena 1 820 zł
System hamakowy „Tajga” -  na każdą minimalistyczną przygodę: biwak, buszkraft, wyrypę rowerową!
Cena 1 580 zł
Gdy namiot to zbyt wielki ciężar...
Cena 335 zł
Proste rozwiązanie dla miłośników surwiwalu
Cena 470 zł

Namioty trekkingowe na ekstremalne wyprawy

Wielodniowe wyprawy trekkingowe są sposobem na ucieczkę od miejskiego życia i szansą na relaks. Żeby taka wyprawa rzeczywiście przyniosła wypoczynek, warto zabrać ze sobą dobry namiot trekkingowy. Zgromadzone w tej grupie produkty Marabut to profesjonalne namioty wykonane z wysokiej jakości materiałów. Testowane w ekstremalnych warunkach, zapewnią bezpieczeństwo i wygodę nawet podczas ciężkich wypraw.

 

Najważniejsze cechy namiotów trekkingowych

Wyprawy trekkingowe to najczęściej kilkudniowe marsze po bezdrożach i terenach znajdujących się z dala od cywilizacji. Wszystkie niezbędne przedmioty i sprzęt uczestnicy noszą ze sobą. W takim wypadku niezwykle istotne jest to, żeby namioty trekkingowe były możliwie najlżejsze. Nie ma tu znaczenia, czy są to namioty zimowe, czy letnie. W Marabut ten efekt uzyskano dzięki zastosowaniu nowoczesnych tkanin do tworzenia tropiku. Dodatkowo lekka konstrukcja nośna namiotu wykonywana jest z włókna szklanego albo jeszcze lżejszego materiału, czyli stopu aluminium.
 
Po kolejnym etapie wędrówki przychodzi pora na rozłożenie schronienia. Każdy trekkingowy namiot w góry z logo Marabut ma bardzo prostą konstrukcję. Do rozłożenia go nie potrzeba fachowej wiedzy. Wystarczy kilka minut, żeby lekki namiot trekkingowy zapewnił właściwe schronienie w trudnych warunkach. Co więcej, także składanie namiotu przebiegnie sprawnie, a odpowiednio ułożone elementy nie zajmą wiele miejsca.

Wyprawy w rejony górskie niosą ze sobą ryzyko zmiennych, a często nawet ekstremalnych warunków atmosferycznych. Trekkingowy namiot wysokogórski powinien być przygotowany na nagłą zmianę pogody. Wśród zgromadzonych w tej grupie produktów można znaleźć namioty o zwiększonej wytrzymałości na opady deszczu, a także przeznaczone do wypraw w tereny zaśnieżone.

 

Ile osób w namiocie trekkingowym?

Charakterystyka wypraw trekkingowych zmusza podróżników do samodzielnego przenoszenia całego sprzętu. W związku z tym trekkingowe namioty górskie to najczęściej namioty jednoosobowe lub dwuosobowe. Mimo lekkich konstrukcji większe namioty byłyby zbyt uciążliwe do transportu. Takie rozwiązanie pozwala także wyprawie dzielić się na mniejsze grupy i dawać jej członkom więcej prywatności.

Najczęściej spotykanym wariantem jest przestronny i wygodny namiot trekkingowy 2 osobowy. Możemy spotkać się także z wersją namiotu 2/3 osobowego. To oznaczenie mówi nam o tym, że namiot przewidziany jest dla dwóch osób, które z powodzeniem zmieszczą wewnątrz także sprzęt. Jednak w warunkach ekspedycyjnych namiot może dać schronienie także trzem podróżnikom, z tym że warunki wewnątrz będą nieco mniej komfortowe. 



POBIERZ KATALOG